web analytics

Bungie hile yazılımcılarına savaş ilan etti

Bungie hile yazılımcılarına savaş ilan etti

 Bungie hile yazılımcılarına savaş ilan etti

Destiny 2‘deki yoğun hile kullanımı/satışına karşı dava açmaya hazırlanan Bungie hile yazılımcılarına savaş ilan etmiş durumda. Firma, geçtiğimiz hafta VeteranCheats, Lavicheats ve Elite Boss Tech adında 3 hile yazılımı firmasına karşı resmi dava dilekçesi doldurdu. Dava gerekçesi olarak da “Telif hakkı ihlali” gösterildi.

Bungie hile yazılımcılarına rahat vermiyor

Destiny 2 içindeki aşırı hile kullanımına yeter diyen Bungie, PerfectAim isimli hile satış sitesinden başlayarak hilecilerin üzerine çullandı. Öyle ki, Bungie ve Riot, Destiny 2 ve Valorant için hile satan Gatorcheats‘e karşı ortak dava açmışlardı. Bu kez, 18 Ağustos tarihinde hazırlanan 3 farklı iddianame ile Bungie, 3 farklı hile satıcısına karşı birbirinden ayrı davalar açtı.

Bungie hile yazılımcılarına savaş ilan etti

 

İlk dava,  popüler hile satış sitelerinden birinin sahibi olan Elite Boss Tech’e karşı açıldı. Bu yazılımcılar, otomatik nişan alma, ve rakip takım oyuncularını duvar/kapı gibi nesnelerin arkasından görmek gibi standard hileleri satmakla suçlanıyorlar.

İkinci iddianame ise, Lavicheats’in sahibine karşı hazırlandı. Kunsal “Lavi” Bansal isimli yazılımcının, pek çok oyun için hile yazılımı ve benzeri “hizmetleri” sattığı belirtiliyor.

Son dava ise, sınırsız mermi veya can, otomatik nişan alma gibi hileleri üretip satan VeteranCheat sitesine karşı açıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun HaberleriOyunviral