Haftadan haftaya kullanıcılarının kütüphanelerine ücretsiz oyun ekleme fırsatı sunan Epic Games Store, bir yeni duyurusuyla daha karşımızda. Daha önce GTA 5 ve Battlefront II gibi oyunları ücretsiz vermesiyle şöhret kazanan dijital mağaza, bir haftalığına 29 TL değerindeki Rebel Galaxy oyununu ücretsiz veriyor.

Kısa süreliğine birçok Android oyunu ve uygulaması ücretsiz oldu. Bazı uygulamalar ve oyunlar da indirime girdi.

Rebel Galaxy, Epic Games üzerinde ücretsiz oldu

Adından da anlaşılabildiği gibi uzay temasına sahip olan oyun içerisinde savaş, keşif ve ticaret yapılabiliyor. Korsanlarla savaşacağınız, aksiyona gireceğiniz, uzaylılılarla dostluklar kuracağınız Rebel Galaxy kendi yolunuzu seçmeniz gereken bir oyun. Yani bir savaşçı ya da tüccar olmak arasında seçim yaparak kendi kişiliğinizi yaratabilirsiniz.

rebel galaxy
Rebel Galaxy

Oyunun ücretsiz verildiği kampanya 12-19 Ağustos tarihleri arasında geçerli. Eğer oyunu bu tarihler arasında kütüphanenize eklerseniz sonsuza kadar sizde kalacak. Oyunu alabilmek için buradaki mağaza sayfasına gitmeli ve giriş yaptığınız hesabınızın kütüphanesine eklemelisiniz.

Oyunu indirebilmek için ise bilgisayarınıza Epic Games Launcher’ı indirmeniz gerekiyor. Sadece Epic Games değil, tüm dijital mağazalardaki oyunları oynayabilmeniz için launcher istemcisini bilgisayarınıza yüklemelisiniz.

Rebel Galaxy sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10
  • İşlemci: Intel® Core™ 2 Duo 2.4 GHz, AMD Athlon™ X2 2.8 GHz, veya daha iyisi
  • RAM: 2 GB
  • Ekran kartı: Shader Model 3.0 destekleyen, 512MB VRam herhangi bir ekran kartı
  • DirectX: Version 9.0
  • Boş alan: 2 GB boş kapasite gerekli
  • Ses kartı: DirectX 9.0c-uyumlu, 16-bit

Peki ya siz Epic Games Store’a gelen haftanın yeni ücretsiz oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!